Zbiory
Świat książki
KATALOG
CZYTELNIA INTERNETOWA

netografia     /    polskie biblioteki cyfrowe     /    słowniki    /    encyklopedie    /   czasopisma

NETOGRAFIA

Polska Biblioteka Cyfrowa "POLONA". Polecamy !
    Polona to nowoczesny portal, który udostępnia w sieci zbiory Biblioteki Narodowej. Opublikowane w niej cyfrowe kopie książek, czasopism, map, nut, fotografii i rycin można nie tylko oglądać, ale także pobierać i dowolnie wykorzystywać – za darmo.
    Projekt Gutenberg. Polecamy !
    Największy zbiór (ponad 10 tys. tytułów) tekstów literatury światowej w wersjach oryginalnych. Najwięcej utworów w języku niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim. Strona w języku angieskim.
    Serwis "Wolne lektury"
    Utworzony przy współpracy z Biblioteką Narodową serwis oferujący szkolne lektury w formacie elektronicznym, które można przeglądać on-line, a także m.in. ściągnąć na twardy dysk komputera.
    Każda z e-książek jest uzupełniona przypisami i komentarzami. W portalu uczniowie mogą przeszukiwać teksty lektur pod kątem występujących w nich motywów literackich, powiązań z innymi książkami, przynależności gatunkowej i rodzajowej itp.
    Netografia Polskie dzieła w nowozelandzkich zasobach internetowych
    Staropolska on-line Polecamy !
    My zaglądamy tu często.Na stronie, oprócz tekstów literackich, znajdziecie także opracowania utworów, materiał ikonograficzny, dział "Konteksty". Jest co czytać !

POLSKIE BIBLIOTEKI CYFROWE

SŁOWNIKI

Portal wiedzy-Tłumacz:
    język angielski,
    język francuski
    język niemiecki

Słowniki języka polskiego :

słownik poprawnej polszczyzny,
    ortograficzny, frazeologiczny,