Kronika szkolna

07.02.2018

Do finałów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej awansowała mocna kilkunastoosobowa grupa naszych uczniów.

W kategorii klas trzecich: Wiktoria Kozłowska, Kinga Nowak, Maria Smorąg, Jan Szerocki, Bogusława Wrońska (wszyscy z kl.3f), Aleksandra Wrońska (3e)

W kategorii klas drugich: Mateusz Brzóska, Dawid Buczyński, Magdalena Lenarska, Pamela Zalewska (2e) , Aleksandra Roman (2c), Sara Gierczak i Jeremi Kielar (2f).

06.02.2018

Otrzymaliśmy informację, że Magdalena Lenarska z kl. 2e awasowała do etapu centralnego XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

27.01.2018

Umowne sto dni przed maturą nasi trzecioklasiści wraz z osobami towarzyszącymi uczcili,  tradycyjnie,  balem studniówkowym.  Bal rozpoczął się oczywiście polonezem. Jak nakazuje krakowska studniówka tradycja, najwytrwalsi zakończyli zabawę skacząc pod pomnikiem Adama Mickiewicza.  A to co było pomiędzy – wciąż czeka na epicką opowieść.

23.01.2018

Dzięki  wysoko ocenionej pracy  olimpijskiej na temat napoleońskiego  imperium i jego znaczenia dla politycznych i społecznych przemian w Europie   Krzysztof Hernik (3b)  awansował do  finałowej części etapu okręgowego Olimpiady Historycznej. Gratulujemy!

19.01.2018

Ósme zajęcia Koła Kulturoznawcego odbyły się  w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie na wystawie figur stalowych, czyli wykonanych ze stali rzeźb recyklingowych.

09.01.2018

We wtorek 9 stycznia 2018 roku odbyła się kolejna w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Krew oddało łącznie 20 uczniów. To naprawdę bardzo dobry wynik. W tym roku  maturzyści wyjątkowo licznie uczestniczą  w tej formie pomocy innym (w poprzedniej wampiriadzie wzięły udział 22 osoby).

Gratulujemy odwagi i zapraszamy na ostatnią w tym roku akcję 7 marca.

08.01.2018

Do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego awansowała Nina Plackowska z klasy 2d. Życzymy wysokich lotów! (Tematem pracy olimpijskiej był: "Lot, wzlot, polot… Kulturowe funkcje wznoszenia się").

08.01.2018

W konkursie matematycznym  Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus tytuł laureata I stopnia otrzymał Krzysztof Surówka (2c). Tytuł laureata III stopnia zdobył Krzysztof Hernik (3b), a laureata V stopnia - Michał Kielijan (2b).

08.01.2018

Do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej awansowały:
Joanna Piwko, Oliwia Prochowska i  Maria Waszczyszyn z klasy 3d.
Gratulujemy!

08.01.2018

To już kolejne (siódme) zajęcia Koła Kulturoznawczego w ostatnim czasie.

Tym razem kulturoznawcy udali się do Multikina na film "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" - kolejną część kultowej gwiezdnej sagi.

08.01.2018

Z dumą informujemy, że 13 osób z naszej szkoły zostało wyróżnionych w XXIII Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny".  Wyróżnieni uczniowie zdobyli minimum 75% punktów możliwych do zdobycia i zajęli czołowe lokaty w województwie  w swoich kategoriach. Krzysztof Surówka z kl. 2c  zajął 1 miejsce w województwie i 8 w kraju z wynikiem 98,21 % pkt!    Gratulujemy,  zwłaszcza, że to kolejny sukces naszych matematyków!

07.01.2018

Szóste zajęcia Koła  Kulturoznawczego odbyły się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego  na wystawie WYSPIAŃSKI.
Wystawa prezentuje pełną kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego w MNK: liczący blisko 900 pozycji inwentarzowych zbiór prac tego artysty, jednego z najwybitniejszych twórców polskich - malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru.

05.01.2018

Do II etapu  Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH  z matematyki lub informatyki (zadania w I etapie są takie same) awansowali:

Radosław Bielecki, Nazar Kordiumov, Jakub Słowiak, Arnold Kokot (3c),  Krzysztof Hernik (3b), Andrzej Krzywda, Jakub Michalec, Krzysztof Surówka, Jacek Tylus (2c).   Gratulujemy!

22.12.2017

"Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."

W myśl cytowanych słów C.K. Norwida i zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją gromadzimy się w przedświątecznym czasie na spotkaniach opłatkowych. Rytuał jest zawsze ten sam: w blasku choinki, przy dźwiękach kolęd  łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia.

20.12.2017

20 grudnia odbyło się  adwentowe czuwanie, w trakcie któego o. Tomasz i o. Mariusz wygłosili konferencję pt. "Ero cras", przybilżającą wielkie antyfony adwentowe. Po czuwaniu młodzież w małych grupach formułowała swoje własne wezwania adwentowe, wyrażające tęsknotę za Bogiem. Później, otoczeni wystrojem przypominającym wigilię adorowalismy Chrystusa ukrytego w Najświętszym Saktramencie.

19.12.2017

Z radością  informujemy, że Jakub Michalec (2c) awansował do II etapu Olimpiady Fizycznej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

19.12.2017

Miło nam poinformować, że  do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki (z maksymalną ilością punktów)   zakwalifikowali się uczniowie klasy 3c - Nazar Kordiumov i Michał Jędrys.  Gratulujemy!

15.12.2017

Przez trzy tygodnie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 7.10 nasza Wspólnota spotyka się na roratach. W holu Szkoły,  rozświetlonym świecami i lampionami, modlimy się i dzielimy radością oczekiwania.

Po roratach jest jeszcze chwila czasu przed pierwszym dzwonkiem na ciastka i kawę lub herbatę.

13.12.2017

"Gwiazdy wyglądanie
Stołu nakrywanie
Drzewka migotanie..." (sł. A. Sikorowski)

W środę 13 grudnia hol naszego Liceum zamienił się w ogromny salon z długim stołem, do którego zasiedli zaproszeni goście – osoby starsze i samotne. W organizację spotkania zaangażowali się uczniowie i nauczyciele obu naszych szkół.
Goście mogli obejrzeć przygotowany specjalnie na tę okazję spektakl. Następnie ojciec Dyrektor przeczytał fragment Ewangelii, po czym wszyscy zgromadzeni połamali się opłatkiem i złożyli życzenia świąteczne.  Rozmowom przy stole towarzyszyła muzyka w wykonaniu gimnazjalnego kwartetu.  Tradycyjnie zjawił się też  św. Mikołaj i jego pomocnicy rozdający prezenty.

Strony