Młodzi i Miłosierdzie

29.03.2017

29.03.2017 roku klasy pierwsze uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z cyklu "Młodzi i Miłosierdzie".  Do  TAURON  Areny przybyło tysiące młodych ludzi z różnych krakowskich  szkół.

Wydarzenie rozpoczęło się świadectwem młodego mężczyzny, a następnie  odczytano fragment ewangelii Świętego Mateusza (8,1-11). Kazanie wygłosił biskup Grzegorz Ryś, który był przewodnikiem duchowym na tym drugim już spotkaniu M&M.  Po krótkiej przerwie wystąpił raper Tau oraz Ireneusz Krosny.

Ponowne przeczytanie fragmentu ewangelii Świętego Mateusza rozpoczęło adorację przy ogromnym, osiemnastometrowym, krzyżu znajdującym się na środku hali. W tym czasie można było skorzystać ze spowiedzi i modlitwy wstawienniczej. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa poprowadzona przez biskupa Grzegorza Rysia.

Uważam, że nie był to zmarnowany czas. Cała impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Najbardziej podobała mi się adoracja i możliwość wyspowiadania się oraz skorzystania z modlitwy wstawienniczej, a polega ona na tym, że podchodzisz do całkowicie nieznanych osób, które się za Ciebie modlą. Ja  trafiłem na księdza z Chorwacji i księdza z Polski.

Spotkanie M&M  jest niesamowitym, budującym i  pokrzepiającym przeżyciem.

Stanisław Mikołajczyk 1 C