Komputer - przyjaciel, czy wróg rodzica? - zaproszenie na wykład.

19 X o godz. 19:00 w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów, w s. 211 (świetlicy) odbędzie się wykład p. Agnieszki Szeligi-Żywioł pt. „Komputer – przyjaciel czy wróg rodzica? Jak nauczyć dziecko mądrze korzystać z komputera i Internetu?”.

Czasem rodzice prowadzą otwartą wojnę z „kolejnym członkiem rodziny” jakim staje się komputer, jednak muszą przyznać, że nie da się z życia dzieci całkowicie usunąć komputera czy „sieci”.

Czy wobec tego komputer należy traktować jak przyjaciela czy wroga?
Jak uczynić komputer sprzymierzeńcem rodzica w kształtowaniu u dziecka pożądanych postaw życiowych?
Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami czyhającymi w „sieci”?
Czy popularne gry typu „strzelanki” wywołują agresję?
Dlaczego aktywność na portalach społecznościowych zwiększa ryzyko uzależnienia od komputera i Internetu?
Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące aktywności dzieci w sieci i korzystania z komputera, usłyszą Państwo w trakcie proponowanego wykładu. Prowadząca wskaże także metody i narzędzia potrzebne do tego, aby uczyć dzieci mądrego korzystania z komputera i internetu.

Zapraszamy.

Duszpasterze.