Sukcesy sportowe 2016/2017

Bieg im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskego  7 czerwca

Naszą szkołę reprezentowali:
Wiktoria Kozłowska z kl 2f oraz Jan Uthke i Karol Zawisza z kl 2c.
Wiktoria wywalczyła ZŁOTO,  Karol SREBRO, a Jan V miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Małopolska Licealiada w narciarstwie alpejskim 10 marca 2017

W Małopolskiej Licealiadzie w narciarstwie alpejskim reprezentowały naszą szkołę Paulina Pańszczyk i Barbara Tkaczyk. W punktacji zespołowej dziewczyny wywalczyły II miejsce w Małopolsce. W punktacji indywidualnej Paulina zajęła miejsce IV, a Basia miejsce IX.

Małopolska Licealiada w snowbordzie 2 marca 2017
MISTRZYNIĄ  MAŁOPOLSKI została  Julia Stopka (kl 1a). VIII miejsce zajęła Kinga Szymańska (kl 2e). W konkurencji chłopców VIII miejsce zajął Kacper Gil (kl 1e).  W punktacji zespołowej  dziewczęta zdobyły II Miejsce w Małopolsce.

Zawody snowboardowe krakowskich szkół średnich 27 stycznia 2017
Mistrzostwo Krakowa wywalczyła uczennica kl. 1a Julia Stopka, a Kinga Szymańska z kl. 2e zajęła 6 miejsce.
Reprezentacja naszej szkoły zdobyła ZŁOTY MEDAL i zakwalifikowała się do zawodów małopolskich.

Zawody pływackie krakowskich szkół średnich 17 stycznia 2017

Sztafeta dziewcząt  w składzie: Wrońska Aleksandra kl. 2e, Wrońska Bogusława kl. 2f, Żukowska Natalia  kl. 2f, Lipiarska Zofia kl. 2b, Kinczkowska Kaja kl. 3d, Krzemień Kinga kl. 2c, Chodźba Katarzyna kl. 2b,  Baran Klaudia  kl.2 zajęła drugie miejsce i awansowała do mistrzostw Małopolski,
Indywidualnie awans do Mistrzostw Małopolski uzyskała Natalia Żukowska  w stylu motylkowym i Zofia Lipiarska w stylu dowolnym .

Mistrzostwa Polski Seniorów w Łyżwiarstwie Figurowym 15- 17 grudnia 2016

Elżbieta Gabryszak (3c)  została mistrzynią Polski solistek w łyżwiarstwie figurowym.  Ela zdobyła klasę mistrzowską i  dostała się do Kadry Narodowej Seniorów.

Sukcesy sportowe 2015/2016

Wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów 18-19 lipca 2015

Grzegorz Kasparek z klasy 3e zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów. Od września Grzegorz zaczyna starty w kategorii seniorów.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym 29-31 stycznia 2016

Na odbywających  się w Gdańsku w dniach  29-31 stycznia Mistrzostwach  Polski Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym Elżbieta Gabryszak (2c) zdobyła złoty medal w kategorii solistek.

Zawody snowbordowe 3 lutego 2016

Reprezentujące naszą szkołę dziewczęta zdobyły drużynowo srebrny medal. W punktacji indywidualnej: Kaja Kinczkowska - V miejsce,
Kinga Szymańska - VII miejsce, Wiktoria Zamachowska XIX miejsce.

Zawody w narciarstwie alpejskim 2 marca

W ramach Licealiady w Kluszkowcach odbyły się  zawody w narciarstwie alpejskim.
W punktacji zespołowej reprezentacja dziewcząt zajęła  III miejsce. W konkurencji indywidualnej Paulina Pańszczyk (kl.1b) zdobyła ZŁOTY  MEDAL.

10 marca dwie uczennice naszej szkoły: Paulina Pańszczyk (1b) i Barbara Tkaczyk (1c) reprezentowały Kraków w Wojewódzkiej Licealiadzie w narciarstwie alpejskim w Kluszkowcach. Paulina Pańszczyk okazała się najlepszą narciarką w Małopolsce (!)

Zawody pływackie 23 marca

W wojewódzkich zawodach pływackich, które odbyły się w Tarnowie w ramach Licealiady drużyna naszej szkoły w składzie: Kaja Kinczykowska (2d), Zofia Lipiarska (1a), Klaudia Baran (1d), Kinga Krzemień (1c), Bogusia Wrońska (1f), Ola Wrońska (1e), Maja Zarzycka (1f), Natalia Żukowska (1f) zdobyła brązowy medal w sztafecie 8 x 50 m stylem dowolnym. Ponadto Natalia  Żukowska wywalczyła 2. miejsce w stylu motylkowym

II Bieg im. płk.St. Skarżyńskiego 8 czerwca

W II Biegu im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego Jan Machalica zajął I miejsce, Agata Kijowska II miejsce, a Martyna Bednarczyk III miejsce.

Sukcesy sportowe 2014/2015

Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie (13-14 czerwca 2015)

Na Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie Grzegorz Kasparek z klasy 2e zdobył  tytuł Mistrza Polski w konkurencji czwórek podwójnych (4x), a w konkurencji dwójek podwójnych stanął na drugim stopniu podium.

Zawody strzeleckie "PAWIE PIÓRO" - czerwiec

W Krakowskich Zawodach Strzeleckich Młodzieży Szkolnej "PAWIE PIÓRO" nasz zespół w składzie: Michał Baranek, Łukasz Gosek i Łukasz Czarny zajął II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Mistrzostwa Małopolski w snowboardzie

Uczeń kl. 1b Szymon Durczyński - zajął jedenaste miejsce wśród najlepszych snowboardzistów w Małopolsce

Mistrzostwa Małopolski w pływaniu- Sucha Beskidzka 06.02. 2015

W Mistrzostwach Małopolski  w pływaniu Grzegorz Kasparek (2e) zajął 3 miejsce stylem grzbietowym, a Alicja Chmura (2f) - 10 miejsce stylem klasycznym.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie - 31.01-1.02.2015

Wiktoria Zamachowska z klasy 1d wraz z drużyną KKS Kraków została brązową medalistką Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Szpadzie.

Zawody snowboardowe - 5 lutego

Na  Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży  nasza męska reprezentacja snowboardowa zajęła 3 miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym 23-25 stycznia 2015

Elżbieta Gabryszak z klasy 1 c zajęła 2 miejsce w kategorii solistek na Mistrzostwach Polski Juniorów w Cieszynie.

VII Turniej Strzelecki - 20 listopada

Na turnieju strzeleckim z okazji Dnia Niepodległości dla szkół  ponadgimnazjalnych nasza drużyna w składzie: Łukasz Gosek, Michał Baranek, Ludwik de Doliwa Zieliński zajęła 2 miejsce.

Regaty Baltic Cup 27-28 września 2014

Grzegorz Kasparek z klasy 2e - reprezentował Polskę na regatach Baltic Cup, które odbyły się w Kopenhadze. W Międzynarodowych  Regatach o Puchar Krajów Nadbałtyckich Grzegorz wraz ze swoją osadą zajął 3 miejsce w konkurencji czwórek podwójnych. W klasyfikacji ogólnej Polska zajęła 3 miejsce.

Wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów 19-20 lipca 2014

Nasz uczeń Grzegorz Kasparek (2e) po raz kolejny został medalistą Mistrzostw Polski Juniorów.

Tym razem zdobył podwójne mistrzostwo Polski (w kategorii jedynek i dwójek podwójnych).

Sukcesy sportowe 2013/2014

Wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów

Nasz uczeń  Grzegorz Kasparek (1e) został podwójnym medalistą Mistrzostw.  Zdobył srebrny medal w kategorii dwójek i czwórek podwójnych bez sternika.  Grzegorz  trenuje wioślarstwo  od 4 lat  (AZS AWF Kraków) i za każdym razem staje na podium Mistrzostw Polski.

Zawody  Narciarskie
Drużyna dziewcząt w składzie: Marta de Doliwa Zielińska 2e (zakwalifikowana na VII miejscu do Mistrzostw Małopolski),  Anna Watoła 2e, Kinga Zając 1d, Justyna Grzelewska 1f zajęła V miejsce

drużyna chłopców w składzie: Maciej Watoła 3c, Łukasz Jabłoński 2e, Ludwik de Doliwa Zieliński 1c zajęła IX miejsce

Snowboardowe Mistrzostwa Małopolski

Grzegorz Kasparek (uczeń klasy 1e)  IV miejsce

Mistrzostwa Krakowa w Snowboadzie

Kulis Weronika ( z klasy 1d) -  została zakwalifikowana do Mistrzostw Małopolski!
drużyna chłopców w składzie: Myciński Patryk ( z klasy 1f); Kasparek Grzegorz ( z klasy 1e),  który ponadto zakwalifikował się  do Mistrzostw Małopolski;  Patecki Jakub (z klasy 1c), Morańda Sebastian (z klasy 2e).
zajęła VI miejsce w punktacji zespołowej

Sukcesy sportowe 2012/2013

1. Międzyszkolne Snowboardowe Mistrzostwa Krakowa w ramach Licealiady

Hanna Ptaszkiewicz  VI miejsce
Hanna Ptaszkiewicz, Gabriela Kurek oraz Maciej Kostaś - kwalifikacja do Mistrzostw Wojewódzkich

2. Krakowska Olimpiada Młodzieży 2012/2013

W Finale Miejskim Licealiady Młodzieży nasza drużyna zajęła VI miejsce w narciarstwie alpejskim dziewcząt.

3. W międzyszkolnych zawodach pływackich, które odbyły się 7 marca  Przemysław Bielecki z   klasy 2d zajął 6 miejsce w Krakowie.

Sukcesy sportowe 2011/2012

1.  Mistrzostwa Świata Juniorów w Duathlonie (rowery i bieg) w Dijon we Francji

Aleksandra Antkiewicz  - V miejsce

2. Krakowska Licealiada Młodzieży w szachach

Łukasz Jastrzębski, Michał Legień, Michał Prokop – III miejsce

3. VII Halowy Turniej Piłki Nożnej Małopolskiego PTTK
Drużyna LO Pijarów w składzie: Paweł Zieliński, Paweł Zalewski, Mateusz Śleboda, Jan Tokarski,Patryk Furtak , Krzysztof Pardowski, Tomasza Chwaja zajęła III miejsce