Umowy patronackie

Patronat nad klasami medycznymi sprawuje Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, dlatego w semestrze letnim będą prowadzone dodatkowe zajęcia laboratoryjne i warsztatowe przez pracowników tej uczelni.

Klasy realizujące rozszerzony program z geografii będą objęte patronatem Wydziału Geografii i Geologii UJ.

Klasy humanistyczne objęte zostały patronatem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach profilu humanistycznego pracownicy naukowi WP UJ będą przeprowadzać wykłady popularno- naukowe, których tematyka będzie zgodna z podstawą programową z języka polskiego realizowaną w klasach licealnych w zakresie rozszerzonym. Dzięki współpracy z uniwersytetem nasi uczniowie będą mogli brać udział – w roli słuchaczy – w sesjach oraz spotkaniach naukowych organizowanych przez WP UJ, zaś najlepszym zapewniona zostanie pomoc pracowników naukowych WP UJ w rozwijaniu ich umiejętności i zainteresowań. Polonistyka UJ zobowiązała się także zapewnić tym osobom możliwość korzystania z czytelni oraz uczestniczenia w pracach studenckich kół naukowych działających przy WP UJ.

Uczniowie klas matematyczno-fizyczno-informatycznychpolitechnicznych, dzięki współpracy z Wydziałem Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej, mogą uczestniczyć w stałych dodatkowych zajęciach z matematyki prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni oraz matematycznym obozie naukowym.

Koło fizyczne: uczniowie zainteresowani fizyką mogą rozwijać swoją pasję, uczestnicząc w zajęciach koła fizycznego, które prowadzą wieloletni praktycy i pracownicy naukowi związani z Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Instytutem Fizyki Jądrowej PAN: mgr inż. Piotr Mazur oraz dr inż. Paweł Janowski.