Rekolekcjo-wakacje klas 1.

W dniach 23-28.08 w miejscowości Rabka-Ponice uczniowie klas 1. naszego Liceum mieli szansę na... no właśnie - na co? Przede wszystkim na integrację, bo uczestniczyli w tzw. Integrze organizowanej corocznie dla przyszłych pierwszoklasistów.
Ojcowie pijarzy, animatorzy i nauczyciele postarali się, aby ten wyjazd przybliżył uczniów do siebie.

Był czas na wyjścia w góry, był czas na zabawy integracyjne (należy wymienić przede wszystkim znane i lubiane tańce pijarskie!), był czas na gry sportowe (jedynie z jedną osobą z lekkim uszczerbkiem na zdrowiu), na Msze święte, modlitwę i osobiste spotkanie z Bogiem, a także - o dziwo - na sen, brutalnie przerywany przez animatorów o godzinie 7:00.
Mamy nadzieję, że te kilka wspólnie spędzonych dni ułatwiło młodzieży wejście w mury naszej szkoły oraz rozpoczęcie - mimo wszystko - nowego etapu w ich życiu. Warto jednak pamiętać, że nawet w szkole ponadpodstawowej, nawet zbliżając się do pełnoletności - każdy ma w sobie coś z dziecka, które zamiast kapelusza widzi węża zjadającego słonia.