Kraków Kings U-19 mistrzami Polski!

Kraków Kings U-19 mistrzami Polski!

W słoneczne sobotnie popołudnie (12.11) na stadionie KS Nadwiślan odbyło się finałowe spotkanie Polskiej Futbol Ligi Juniorów. Futbol amerykański nie jest najbardziej popularną dyscypliną w naszym kraju, jednak od wielu lat w szeregach krakowskich adeptów tego sportu często pojawiali się uczniowie naszej szkoły. To efekt pokazowych treningów, jakie co roku jesienią są u nas prowadzone przez trenera głównego juniorów Kraków Kings p. Dawida Ostręgę.

W sezonie 2022 w złotych koszulkach Kingsów regularnie wybiegali na boisko quarterback Maciej Pelc z klasy 4a i współtworzący linię ofensywną Paweł Pacyna z klasy 2a. Krakowscy Królowie po perfekcyjnej rundzie zasadniczej i zażartej walce w półfinale przeciw Toruń Angels w finale dysponowali atutem własnego boiska w starciu decydującym o tegorocznym tytule mistrzów Polski. Rozgrywany u podnóża Wawelu mecz przeciw wrocławskim Panterom dla gospodarzy miał być rewanżem za przegraną w zeszłym roku walkę o brąz, z kolei wrocławianie chcieli odegrać się za domową porażkę poniesioną z rąk Kings we wrześniu.

               Znakomita atmosfera na trybunach, wypełnionych nadkompletem widzów, dobrze korespondowała z intensywnym, ale czystym starciem na boisku. Obydwa zespoły zaprezentowały wysokie umiejętności, wykorzystując jednak zasadniczo inne środki. Panthers próbowali grać głównie podaniami, natomiast Kings jako głównego atutu w ofensywie używali przede wszystkim mocy i szybkości swoich runnig backów. Ta druga taktyka okazała się skuteczniejsza, do przerwy Królowie prowadzili 14-0. W drugiej połowie tę przewagę jeszcze udało się powiększyć i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 34-6 dla krakowian.

               Złote medale młodym Królom wręczyła Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych w Krakowie p. Erin Nickerson, która swoją obecnością uświetniła całe wydarzenie. Nota bene jednym z sędziów finałowego meczu był p. Hubert Romańczyk, również będący absolwentem naszego liceum.

               Rekrutacja do zespołu Kings jest otwarta przez cały rok. Warto spróbować swoich sił w tym pasjonującym sporcie. Może w następnym sezonie również Ty dołożysz swoją cegiełkę do obrony mistrzowskiego tytułu? Kings never stops!