Projekt Samorządu Uczniowskiego

Projekt Samorządu Uczniowskiego "Na zielonym stole"

Przez ostatnie siedem dni na terenie naszej Szkoły odbywał się turniej gry w piłkarzyki, w którym nie zabrakło emocji! Mierzyło się ze sobą jedenaście dwuosobowych drużyn z różnych klas i roczników. W zawodach były uwzględnione nagrody na konkurs związany z tematyką futbolu stołowego dla trzech najlepszych ekip. Stoły do gry zostały sfinansowane dzięki programowi SUWAK (któremu bardzo dziękujemy), a złożone przez uczniów. Cieszą się niezmiennie ogromną popularnością wśród młodzieży naszej szkoły. Na przerwach zbiera się duża grupa osób, czekająca tylko na swoją kolejkę.

Format potyczek był prosty: każda drużyna grała dziesięć meczów (każdy z każdym), a za zwycięstwo różnicą większą niż jeden punkt otrzymywało się trzy punkty. Za zwycięstwo różnicą równą jeden, przyznawano dwa punkty, za remis jeden, a za porażkę zero punktów. Na koniec tygodnia kochany przewodniczący naszej Szkoły, będący także organizatorem tego przedsięwzięcia, liczył punkty, a cztery najlepsze zespoły mierzyły się w półfinałach, o których wspomnę za chwilę. Zmagania odbywały się na przerwach.  Uczestnicy turnieju mieli pierwszeństwo gry. Pojedynki były bardzo wyrównane, rzadko kiedy można było wskazać faworyta starcia.
W sobotę wieczorem były już znane wyniki pierwszej fazy zawodów, wtedy wiedzieliśmy, kto zagra w wielkich półfinałach.
W poniedziałek po godzinie piętnastej piętnaście zebrały się cztery najlepsze załogi oraz masa kibiców. Spotkania były bardzo zacięte, zawodnicy dawali z siebie sto procent, a widownia bacznie obserwowała, dopingując swoje koleżanki i kolegów. Były ogromne emocje, ale i czas na poczęstunek. Na koniec uczestnicy zrobili pamiątkowe zdjęcia wraz z nagrodami oraz organizatorami.

Projekt " Na zielonym stole" jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

Podsumowując, jako uczestnik turnieju i uczeń Szkoły, bardzo popieram takie inicjatywy. Przynoszą one mnóstwo dobrych wspomnień i sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości. Dowiedziawszy się, że będziemy mieć piłkarzyki szkolne, nie spodziewałem się tak dobrze spędzonego czasu. Świetna inicjatywa, dziękuję!