Pouczająca godzina wychowawcza

18 marca klasa 4d gościła na swojej lekcji wychowawczej pana dr. hab. Wojciecha Solarza - pracownika Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk.
Było to bardzo ciekawe spotkanie, podczas którego młodzi pasjonaci biologii zobaczyli, jak wiele radości może sprawiać praca w zawodzie przyrodnika.

Przyczyny, skutki i rozwiązania problemu inwazji biologicznych obcych gatunków to główny temat badań naukowych prowadzonych przez naszego Gościa. Pan Solarz wspaniale dostosował swoją wypowiedź do wymagań egzaminu z biologii, sprawdził (całkiem dobrą!) wiedzę naszych uczniów i udzielił im wskazówek maturalnych. Wszystko to odbywało się w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Bardzo dziękujemy za to świadectwo naukowej pasji i poświęcony naszym uczniom czas!