Wiadomości

18.05.2022  Matematyczne diamenty

18.05.2022 Matematyczne diamenty

Z dumą informujemy, że wybitni uczniowie naszych wspaniałych matematyków- p. Jolanty Przybylskiej i p. Łukasza Wiśniowskiego osiągnęli sukces na Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. 

Mateusz Bis z 3b i Łukasz Kwinta z 3bg osiągnęli tytuły laureatów  III stopnia tego wyjątkowego konkursu. 

Serdecznie gratulujemy!

Stanisławie - gratulujemy!

Stanisławie - gratulujemy!

Stanisław Podstawski - uczeń klasy 1a - zdobył I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem Jadwiga Matką Uniwersytetu. Uczeń ten awansował również do finału KONKURSU POLSKA - WĘGRY - HISTORIA PRZYJAŹNI. Serdecznie gratulujemy sukcesów Stanisławowi i jego opiekunowi naukowemu -  o. Edwardowi Kryściakowi SP.

Laureatka 51. Olimpiady Biologicznej

Laureatka 51. Olimpiady Biologicznej

Z dumą informujemy, że Magdalena Zeliaś zakończyła zmagania olimpijskie na etapie centralnym z tytułem laureata 51. Olimpiady Biologicznej. 

Ogromnie gratulujemy i życzymy, aby zdobyta wiedza nieustannie Cię uskrzydlała.

Pani prof. Grębosz składamy podziękowania za rozbudzanie w kolejnej osobie pasji do tego wyjątkowego przedmiotu. 

W drodze po diamenty...

W drodze po diamenty...

 Do etapu centralnego XV Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH zakwalifikowali się:
- z informatyki: Łukasz Kwinta;
- z matematyki: Mateusz Bis, Łukasz Kwinta;
- z fizyki: Stanisław Brzozowski, Łukasz Kwinta, Zofia Semczyszyn.

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym zdolnym Uczniom oraz ich wspaniałym Nauczycielom. Trzymamy kciuki za zdobycie Diamentowych Indeksów:)Laureat Olimpiady Przedsiębiorczości

Laureat Olimpiady Przedsiębiorczości

Z ogromną radością informujemy, że  Wiktor Setlak  (kl. 3cg) został laureatem XVII Olimpiady Przedsiębiorczości. Wiktor stał się tym samym posiadaczem indeksu wybranej przez siebie uczelni ekonomicznej. Serdecznie gratulujemy !!!

Akrobatyczne sukcesy Mateusza

Akrobatyczne sukcesy Mateusza

Z radością informujemy o kolejnych sportowych sukcesach Mateusza Kafla z klasy 2d. 

Na IX Międzynarodowym Turnieju pod Wawelem w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie nasz uczeń zajął 3. miejsce w kategorii podwójna mini trampolina oraz 5. miejsce w skokach na ścieżce.

Skaczemy wysoko z radości:)


Finał szkolnego turnieju tenisa stołowego

Finał szkolnego turnieju tenisa stołowego

16 marca odbył się finał szkolnego turnieju tenisa stołowego. W rozgrywkach wzięło udział 32 zawodników. System do dwóch przegranych meczów wyłonił zwycięzcę. Najlepszym pingpongistą  w naszym Liceum okazał się Stefan Kopta, wicemistrzostwo przypadło Mateuszowi Wójcikowi, a na trzecim miejscu uplasował się Antoni Syczewski. Tuż za podium znalazł się Franek Kura. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy w imieniu organizatorów ( którym serdecznie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę!) na kolejną edycję rozgrywek w przyszłym roku. Może do zawodów przyłączy się grono profesorskie?:)

W drodze po medal z przedsiębiorczości

W drodze po medal z przedsiębiorczości

Miło nam poinformować, że Wiktor Setlak z klasy 3cg awansował do etapu finałowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze powodzenie!

Nasze narciarskie sukcesy

Nasze narciarskie sukcesy

 8.03.2022 w Spytkowicach odbyła się Krakowska Licealiada w Narciarstwie Alpejskim szkół średnich.

Nasze Liceum reprezentowali:Kolejny krok anglistów  i fizyków

Kolejny krok anglistów i fizyków

Maria Hadam - uczennica klasy 1c - przeszła do 2. części etapu okręgowego 46. Olimpiady Języka Angielskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki części ustnej kwalifikującej do ogólnopolskiego finału.  Natomiast Łukasz Kwinta - uczeń klasy 3bg - awansował do kolejnego już etapu, tym razem doświadczalnego, okręgowych zawodów 71. Olimpiady Fizycznej. Marysiu, Łukaszu - gratulujemy Wam i Waszym opiekunom! Niezmiennie trzymamy kciuki! 

Jesteśmy złotą szkołą

Jesteśmy złotą szkołą

Poznaliśmy wyniki  Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.  Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (25%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 %) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Cieszymy się  tytułem Złotej Szkoły! Nasze liceum zajęło 13. miejsce w województwie małopolskim, 137. miejsce w Polsce.  W Rankingu Maturalnym Perspektyw  plasujemy się na 128. miejscu. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz  Gronu Pedagogicznemu naszej Szkoły!

Mamy sukcesy w konkursach historycznych

Mamy sukcesy w konkursach historycznych

Z radością informujemy, że w gronie naszych uczniów są pasjonaci historii, którzy swoją wiedzę z tej dziedziny udowodnili, biorąc udział w konkursach. Poniżej prezentujemy nazwiska uczniów, którzy awansowali do kolejnych etapów olimpiad.