Roraty

Serdecznie zapraszamy Uczniów Liceum oraz klas 7-8 naszej Szkoły Podstawowej, Rodziców, Absolwentów, Nauczycieli, Pracowników i wszystkich Gości związanych z naszą Szkołą na Roraty, które będziemy celebrować od poniedziałku do piątku w holu naszego Liceum o godz. 7.10. Tematem krótkich homilii będą tym razem szczególnie pierwsze czytania z Liturgii Słowa danego dnia

Po Mszy św. zapraszamy na ciepły kubek i słodką przekąskę.

"Na peryferiach". Ostatnie i pierwsze czuwanie.

W poniedziałek, 21 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym czuwanie modlitewne, a zarazem pierwsze przygotowane przez grupę niedawno ustanowionych Animatorów, którzy w opinii uczestników spisali się  wzorowo.  Dziękujemy im serdecznie za zaangażowanie i prosimy o więcej w nowym  roku. Przez cały rok tematy spotkań krążyły wokół jakiegoś ewangelicznego miejsca - jezioro, góra, Samaria, dlatego to ostatnie odbyło się "na peryferiach", gdzie Jezus zadaje nam najważniejsze pytanie: Kim jestem dla ciebie?

Pielgrzymka maturzystów

W przededniu zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich odbyła się tradycyjnie Pielgrzymka Maturzystów, tym razem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie z udziałem maturzystów, rodziców, nauczycieli i duszpasterzy.

Skupienie, oczekiwanie

Tradycją naszych Szkół jest organizowanie dla pracowników dwóch dni skupienia – w Adwencie i w Wielkim Poście. To ważny element formacji wynikającej z katolickiego charakteru pijarskiej wspólnoty edukacyjnej – dni skupienia mają pomóc odpowiednio przeżyć czas poprzedzający najważnejsze chrześcijańskie święta.

Zanim przyjdzie. Adwentowe propozycje dla Uczniów i Absolwentów

Przed nami szczególny czas Adwentu - oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. A może tak oczekiwać wspólnie? Przedstawiamy nasze propozycje.

Dzielny chłopak. Bł. Joan Roig i Diggle - uczeń szkoły pijarskiej

W sobotę, 7 listopada 2020 r. o godz. 11.00 w bazylice Sagrada Familia w Barcelonie odbyła się beatyfikacja wychowanka pijarskiego, Joana Roig i Diggle. W uroczystości wziął udział o. Prowincjał Mateusz Pindelski, który przez kilka lat jako Postulator prowadził jego proces beatyfikacyjny.

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie "Jezioro".

Dnia 4 września 2020 roku miał miejsce w naszej szkole Dzień Integracji klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w parku przed liceum.

Jezioro. Czuwanie na dobry początek. Piątek, 4 września 19.15 - 21.00.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na pierwsze w tym roku czuwanie.  W planie słowo wprowadzające, spotkanie nad jeziorem - z Jezusem Eucharystycznym, możliwość spowiedzi.

Dzień Integracji klas pierwszych

W piątek, 4 września zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych na Dzień Integracji w godzinach 16:00 - 21:00. Zaplanowaliśmy dla Was:
    grę terenową
    spotkanie w klasach i mały poczęstunek
    czuwanie na dobry początek
Serdeczne zapraszamy!
Duszpasterze i Animatorzy

Obóz wakacyjny w Łapszach Niżnych 6-12 lipca 2020 r.

BÓG, WSPÓLNOTA, GÓRY, PRZYRODA - oto prosty i doskonały przepis na udane wakacje. Postanowiła skorzystać z niego grupka naszych uczniów, którzy pod opieką o. Przemyslawa, kl. Szymona oraz Pana Michała Pacyny w dniach 6-12 lipca spędzili "Wakacje z pijarami" w Łapszach Niżnych.

Domowe e - rekolekcje

Teraz wszystko jest "e". E - nauczanie, e - podręczniki, e - szkoła. Dlaczego więc nie mogą być e - rekolekcje? No właśnie. Pan Bóg przygotował nam czas łaski i dlaczego miałby go odwoływać? Już od środy, 18 marca dla wszystkich uczniów Liceum ruszają e - rekolekcje i potrwają do 20 marca. Zapraszamy serdecznie do przeżycia tych ćwiczeń duchowych w swoich domach.

Dzień Kalasantyński  - Apel i Czuwanie

Dzień Kalasantyński - Apel i Czuwanie "oczy".

Lutowy Dzień Kalasantyński zaznaczyliśmy w szkole dwoma wydarzeniami. Pierwszym była modlitwa na holu w oparciu o historię walki 5 - letniego Józia Kalasancjusza z szatanem na drzewie oliwkowym. Wielka roślina stojąca na scenie przez czas Wielkiego Postu ma przypominać wszystkim o walce duchowej, jaka toczy się o nasze zbawienie. Na koniec tej części o. Dyrektor ogłoosił listę uczniów, którzy otrzymali stypendium naukowe.