13 czerwca odbyła się Licealiada Szkolna Liga Lekkiej Atletyki chłopców. Zawody rozgrywane były w deszczu na stadionie lekkoatletycznym obok Zalewu Nowohuckiego.
Serdecznie gratulujemy Krzysztofowi Sajdakowi, który zajął I miejsce w biegu na 1500m! Wyróżnienie należy się także Maciejowi Sitarskiemu, który uplasował się na II miejscu.
10 czerwca wyjechaliśmy na klasową wycieczkę do Wrocławia, gdzie w trakcie trzydniowego pobytu odbyliśmy spacer po najbardziej intrygujących zabytkach tego miasta. Wraz z przewodniczką zwiedziliśmy ratusz, rynek wrocławski, aulę Leopoldina (mieszczącą się w gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego) oraz wieżę matematyczną, która jednocześnie pełni rolę punktu widokowego.
Tydzień od 2 do 9 czerwca uczestnicy wymiany polsko-niemieckiej, pod opieką Almy Rzoncy-Biel i Agnieszki Kubiczek, spędzili w Gilching pod Monachium. Obraz zalanych terenów po powodzi, która nawiedziła w ostatnich dniach Bawarię, i widok ciemnych chmur rodził obawy, czy aby nie będzie to czas spędzony w strugach deszczu. Ale najwidoczniej przywieźliśmy z Polski słońce, bo towarzyszyło nam ono większość czasu, pozwalając podziwiać piękno Monachium i okolic.
Od 29.05 do 2.06. roku 2024 w krakowskiej Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów po raz kolejny odbył się Kurs Animatora Pijarskiego (w skrócie KAP), w którym wzięło udział 16 uczniów z naszego liceum. Wraz z ukończeniem kursu dołączyli oni do grona animatorów, którzy aktywnie działają w naszej szkole podczas różnych wydarzeń organizowanych przez Zakon Pijarów.
Serdecznie zapraszamy na Kolejne Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka, które odbędą się 18 czerwca 2024 roku.
Ostatni tydzień maja dla wielu z nas - uczestników wycieczki do Londynu - był intensywnym rajdem po galeriach sztuki, muzeach i ulicach, wzdłuż których co rusz wyrastały monumentalne kamienice albo bramy londyńskich, zielonych parków. Było to kilka dni pełnych zwiedzania, podziwiania zabytków, ale także poznawania brytyjskiej kultury i tempa życia, którego mieliśmy szansę spróbować podczas miejskich spacerów albo rozmów z naszymi host-families!
Dziś - w imieniny miesiąca - odbyły się Wiosenne Indywidulane Biegi Przełajowe - Licealiada. Wystąpiła w nich reprezentacja naszej Szkoły. I tak:
Maciej Sitarski i Krzysztof Sajdak zajęli I miejsce (każdy w swojej kategorii wiekowej)!
Zofia Sajdak zajęła IV miejsce.
Marcin Dudek - tym razem - bez medalu...
Biegi wymagały dużego wysiłku, więc z całego serca gratulujemy!
opiekun: Andrzej Pracuch
Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2024 realizowany przez Fundację Akademia Młodych Fizyków mający na celu propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych, w szczególności fizyki, wśród uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Tegoroczny udział dwunastu naszych uczniów w Lwiątku zakończył się przyznaniem honorowego tytułu TAONA dla ucznia z klasy 2c - Rafała Guzika.
Serdecznie gratulujemy wysokich wyników wszystkim uczestnikom.
Nauczyciele fizyki LOZP
Krynica-Zdrój jest znana jako perła polskich uzdrowisk. Klasa 3B odwiedziła to miasto, aby zwiedzić jego zabytki oraz... aby się uczyć?... Przez 5 dni uczniowie balansowali pomiędzy różnymi formami rozrywki, a lekcjami matematyki z panią profesor Jolantą Przybylską oraz wykładami z fizyki, którym przewodziła pani dyrektor Jadwiga Bendo.
Wiosna to pełnia sezonu wycieczkowego – a na sam koniec maja do grona naszych klas wyjeżdzających na wycieczki dołączyła klasa 3C. Humano-architekci – pod opieką panów Przemysława Rojka i Marcina Szczerby – wybrali się do Lublina. Przez trzy dni zdążyli zwiedzić piękne lubelskie stare miasto (ze znakomitym przewodnikiem, którego brawurowy humor śmieszył nawet w strugach nieoczekiwanego gwałtownego deszczu), uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez prestiżowy Ośrodek Brama Grodzka/Teatr NN (gdzie poznali dzieje i sposoby ocalania od niepamięci Lublina żydowskiego, dowiedzieli się o najnowocześniejszych technikach tworzenia archiwów cyfrowych, uczestniczyli w wirtualnym spotkaniu z modernistyczną architekturą mieszkaniową charyzmatycznego wizjonera Oskara Hansena), odwiedzić obóz koncentracyjny na Majdanku, wziąć udział w lekcji muzealnej w Kaplicy Trójcy Świętej i galerii malarstwa cerkiewnego na lubelskim zamku…
Drugi semestr przyniósł dwa wyjścia klasy drugiej "E" na zajęcia laboratoryjne w ramach patronatu Wydziału Chemii UJ nad klasą medyczną. Ale w każdym przypadku nie były to wyjścia "na dwóję", tylko "na piątkę"!
Konkurs Twórczości Artystycznej, upamiętniający naszą tragicznie zmarłą Absolwentkę, trwa w Liceum niezależnie od wszelkich przeszkód – takich jak choćby wyrwa spowodowana trudnym czasem pandemii i nauczania zdalnego – i będzie trwał nadal, bo wciąż trwa nasza pamięć o Weronice… W tym roku wraca w nowej, radykalnie zmienionej formule – jako przedsięwzięcie obowiązkowe dla wszystkich klas pierwszych, drugich i trzecich. I nie ukrywajmy – właśnie ta formuła „obowiązkowości” budziła w nas, organizatorach, pewien niepokój: nie od dziś wiadomo, że polski nastolatek jest uczulony na wszystko, co obowiązkowe…